ZIMA

WYCIĄGI I TRASY NARCIARSKIE

W.O.S.i R. Szelment k. Jeleniewa
Wyciągi narciarskie WOSiR Szelment (8 km od Siedliska) – ośrodek oferuje sześć oświetlonych tras zjazdowych o łącznej długości 1 690 m, osiem wyciągów o długości od 80 do 370 metrów, w tym 80 metrowy dla dzieci. Wszystkie trasy są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane.

Ośrodek ulokowany jest na Górze Jesionowej (252 m n.p.m.), która wznosi się ponad urokliwą kotliną polodowcową, w której znajduje się Jezioro Szelment Wielki. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowbordowego, instruktorzy narciarscy i snowbordowi, parking, restauracja (w bazie dolnej).

http://www.wosir-szelment.pl/

Wyciąg Narciarski Dąbrówka k. Suwałk
Stok Narciarski Dąbrówka k. Suwałk (22 km od Siedliska) – ośrodek oferuje długość zjazdu ponad 300 m, stok jest sztucznie dośnieżany, ratrakowany i oświetlony. Wyciąg talerzykowy ma przepustowości ok. 900 osób/godz. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, instruktorzy narciarscy, bezpłatny parking oraz bar.

http://www.dabrowka.suwalki.pl/

Ośrodek narciarski Piękna Góra k. Gołdapi
Ośrodek narciarski przy Zajeździe Piękna Góra Rudziewicz k. Gołdapi (60 km od Siedliska) – ośrodek oferuje ponad 2 000 m tras narciarskich o różnej skali trudności, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych oraz snowpark. Trasy są oświetlone, sztucznie dośnieżane, ratrakowane. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz instruktorzy narciarscy i snowboardowi. Płatność za przejazdy odbywa się karnetami całosezonowymi, całodziennymi, czasowymi, punktowymi oraz biletami jednorazowymi.

http://zajazd-rudziewicz.pl/

NARCIARSTWO BIEGOWE

Narciarstwo biegowe w Suwalskim Parku Krajobrazowym
Wypożyczalnia nart biegowych funkcjonuje w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Malesowiźnie – Turtulu, 16 – 404 Jeleniewo
http://www.spk.org.pl

Narciarstwo biegowe w Wigierskim Parku Narodowym
Ofertę wypoczynku na nartach biegowych przygotowuje Wigierski Park Narodowy, który przygotowuje oznakowane trasy narciarskie na terenie Parku. Dane dotyczące danego sezonu narciarskiego są corocznie uzupełniane po jego rozpoczęciu na stronach Centrum Informacji Turystycznej Parku (http://www.wigry.org.pl).

Okolice Siedliska
Bezpośrednio na terenie Siedliska istnieje możliwość zjazdów z naszej górki, jak również uprawiania narciarstwa biegowego na lokalnych drogach i ścieżkach.